Paslaugos

Mūsų teikiamos paslaugos

Naudotų padangų priėmimas ir perdirbimas
Perdirbę padangas išduodame apmokestinamųjų gaminių atliekų sutvarkymą įrodančius dokumentus
Regeneruoto kaučiuko (devulkanizuotos gumos) gamyba
Gumos miltelių ir granulių gamyba
Privalumai: Mes rūpinamės gamta, perdirbdami senas padangas ir tuo prisidėdami prie gamtos išteklių tausojimo.

ATSAKINGAS PADANGŲ IR GUMOS ATLIEKŲ TVARKYMAS

 

Padangų ir gumos atliekų tvarkymo prioritetai

Aplinkos apsaugos agentūros duomenimis, kasmet į Lietuvos rinką patenka apie 30 000 tonų padangų-naujų, restauruotų ir naudotų. Jos yra sumontuojamos automobiliuose, pakeisdamos senas, netinkamas naudoti padangas kurios pavirsta padangų atliekomis ir tokių atliekų  susidaro analogiškas kiekis, apie 30 000 tonų. Lietuvoje registruoti padangų tvarkytojai perdirba ir saugiai sutvarko apie 80% šio kiekio, t.y. apie 24 000 tonų.

Šį kiekį sudaro lengvųjų ir komercinių automobilių padangos.  Susidarę nesutvarkyti padangų atliekų kiekiai yra gyventojų kaupiami ir nesaugiai laikomi arba paslapčia išmetami laukuose, pakelėse ar kartu su nerūšiuotu komunalinių atlieku srautu. Susidarančių padangų atliekų kiekį galima mažinti keičiant gyventojų įpročius – atsakingai rūšiuojant atliekas ir jas perduodant perdirbti tokių atliekų tvarkytojui ir nepaverčiant jų sąvartyno, pakelės ar pamiškės atliekomis. Atsakingas požiūris į padangų atliekų sutvarkymą turėtų tapti kiekvieno gyventojo poreikiu.

Teisės aktai įpareigoja mus ir mūsų partnerius padangų atliekas tvarkyti taip, kad nebūtų daromas neigiamas poveikis aplinkai ar žmonių sveikatai. Tvarkant padangų atliekas mes laikomės šių pagrindinių principų:

 

Rūšiavimas

Siekiant perdirbti padangų atliekas labai svarbus teisingas atliekų rūšiavimas. Šiame procese reikšmingas vaidmuo tenka vartotojams ir atliekų turėtojams, nes tik tinkamai rūšiuojant padangų atliekas, nešalinant jų su komunalinėmis atliekomis, galima pasiekti teigiamų rezultatų, mažinant aplinkos taršą.

Rūšiavimas yra viena svarbiausių veiklų, kuria kiekvienas galime prisidėti prie aplinkos saugojimo ir taršos mažinimo, nes tik tvarkingai ir teisėtai atsikratant atliekomis:

  • Saugome švarią aplinką.
  • Prisidedame  prie savo ir aplinkinių sveikatos išsaugojimo.
  • Taupome vis labiau senkančius gamtos išteklius ir energiją.
  • Kaupiame žaliavas naujų produktų gamybai.
  • Saugome nuo pavojų gyvūnus.
  • Ribojame vandens bei oro taršą.
  • Prisidedame prie ateities gerovės.

 

Padangų atliekų surinkimo vietos

Vietos, kur galima saugiai ir tvarkingai priduoti padangų atliekas:

  • UAB “RE-notas“, Sabalunkų k.11B, Zarasų rajonas;
  • Savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelės: tikslūs ir šiuo metu veikiantys adresai nurodyti savivaldybių internetinėse svetainėse.

 

Galimybės pasinaudoti padangų atliekų surinkimo ir perdirbimo sistema

Padangų ir gumos atliekų turėtojai gali pasinaudoti UAB“RE-notas“ turima padangų atliekų surinkimo  sistema ir turimais perdirbimo pajėgumais. Tereikia tik paskambinti įmonės nurodytais tel. numeriais ir užsisakyti surinkimo ir perdirbimo sistemos paslaugas.

 

Pakartotinis atliekų panaudojimas-perdirbimas

Reikšmingas vaidmuo tenka vartotojams ir padangų atliekų turėtojams, nes tik tinkamai rūšiuojant padangų atliekas, nešalinant jų su komunalinėmis atliekomis, o atsakingai priduodant atliekas atliekų tvarkytojams, skatina  atliekų pakartotinį naudojimą, perdirbimą ir kitokį naudojimą;

 

Galimybė nemokamai atiduoti padangų atliekas

Primename, kad keičiant padangas autoservisuose ar jų keitimo vietose, senosios padangos turi būti priimamos nemokamai.

Senas padangas (iki 5 vnt.), vieną kartą per metus, pateikus asmens dokumentą galima nemokamai pristatyti į savivaldybių didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Padangų pardavėjai ir platintojai privalo iš kliento nemokamai priimti senas padangas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jų atiduodama tiek, kiek perkama naujų.

 

Atiduokite senas padangas tiesiogiai mums – garantuojame, kad jos tikrai bus perdirbtos į naujus gumos produktus !

 

MES PRIIMAME IR PERDIRBAME NAUDOTAS PADANGAS IR JUODĄ GUMĄ

 

GAMINAME IR PARDUODAME REGENERUOTĄ KAUČIUKĄ (DEVULKANIZUOTĄ GUMĄ), GUMOS GRANULES IR GUMOS MILTELIUS